sobota, 7 grudnia 2013

No i zima nadeszła

... a wraz z nią pierwsze przymrozki. Mróz jest fascynujący nawet dla niespełna dwulatków:) Mróz, a raczej to, co potrafi wyczarować:)  Karola zafascynował bardzo... od faktu, że było ślisko pod butami, po pękające kawałki, które wrzucał do kałuży:) Wcześniej jednak zaliczyć musieliśmy przyszkolny plac zabaw, niby dla zerówkowiczów, a idealny dla 2-3-latków, gratulujemy pomysłodawcom;) 
Pierwsza połowa dnia była bardzo udana, druga zdecydowanie mniej. Mama oddawała górą to, co zjadła od rana, błagając tatę, by wcześniej wrócił z pracy:) Na koniec przyszedł ksiądz po kolędzie (tak, tak, u nas w parafii księża nawiedzają domy od początku Adwentu, a nasze osiedle co roku jest pierwsze na liście).

Pawcio za to odkrył piękno Mszy Roratniej, a zwłaszcza jej część bez światła. Wczoraj nawet poszedł z nami Karol, bo tata przez niespodziewany atak zimy nie zdążył wrócić do domu, zanim musieliśmy wychodzić. Ale Karol był bardzo grzeczny w kościele, balaski obszedł dookoła z 50 razy, ze cztery razy leżał krzyżem pod bocznym ołtarzem, do Komunii poszedł ze mną i dostał od księdza błogosławieństwo na czółko, jak miło, że jeszcze jacyś księża ten zwyczaj praktykują. Któż nie próbuje wejść od drugiej strony...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz